HAKKIMIZDA

1991 yılından bu yana,turizm, eğitim, sanayi ve tüm hizmet sektörlerine özellikle kontrol ve otomasyon sistemleri konusunda hizmet veren Politeknik, faaliyetlerine özel proje ve mühendislik çalışmaları ile başlamış,  uzman mühendis ve teknisyen kadrosuyla pek çok ilke imza atmıştır. Kurulduğu ilk yıllarda Manyetik Kart ve Barkod teknolojilerini kullanarak üretim yapan Politeknik,1991 yılında Dallas Semiconductor Türkiye Genel Distrübütörlüğünü almış ve ilk olarak PDKS sistemlerini TOM ( TOuch Memory ) teknolojisine geçirmiştir.

               Aynı üstün teknolojiyi kullanarak TOM Kalem adıyla Türkiye’nin ilk Bilgisayarlı Bekçi Tur Kontrol Sistemi'ni üretmiş ve yeniliklere bir imza daha atmıştır. Bu ürün için TSE Kalite belgesi alınmıştır. Aynı teknoloji ile geliştirdiği, TOM Boncuk POS Otomasyon Sistemi ile yalnız Türkiye'de değil Dünyada bir ilke imza atmıştır: Otel, restoran, bar ve eğlence yerlerinde nakit para kullanımını ortadan kaldırmış ve bunun yanı sıra işletmelerin tam anlamıyla bilgisayarlı otomasyona girmelerini sağlamıştır. Ayrıca Okul Otomasyonu , Ön ve Sıcak Satış Plasiyer Sistemleri ile Elektronik Kapı Kilidi Kontrol Ünitesi, Otomatik Ödemeli Klima ve Enerji Kontrolü , Sıcak-Soğuk İçecek Otomat Ödeme Sistemi, Forklift Takip Sistemi gibi çok geniş bir ürün yelpazesi ile Politeknik faaliyetlerini sürdürmektedir.

               25 yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. 1994 hiper enflasyonu ve 2001 krizini istihdam azaltmadan geçirmiştir. Özellikle farklı sektörlerde ürünler ile herhangi bir nedenden dolayı o sektörde oluşacak krizin etkisini en az seviyeye indirmek hedeflenmiştir. Elektronik cihaz üretiminde Çin rekabeti içinde özellikle yazılım ile katma değeri yüksek cihazlar tasarlanmıştır.

               Şirket ortakları Yüksek Elektronik Mühendisi ve Finans Uzmanından oluşmaktadır.29 yıllık elektronik tasarım deneyimi bulunmaktadır. Fabrika ortamı ve Otomasyon deneyiminden sonra Politeknik Firmasını kurmuştur. Diğer ortağımız İşletme Fakültesi mezunu Finans Uzmanıdır. Firmanın kaynaklarının en uygun şekilde kullanılmasını planlamaktadır.

               Şirketimizde üretim için kullanılan makinalar ve hammaddeler 8 yılı aşkın bir süredir her yıl özel bir sigorta firması tarafından sigortalanmaktadır.

             Şirketimiz Kosgeb desteklerinden Arge İnovasyon programından ve Kobigel programından projelerini başarılı olarak tamamlayarak mezun olmuştur.

             Ege Üniversitesi ile ortaklaşa 1505 Tubitak projesi yazmaktayız.

              Şirketimiz 02.10.2018 tarihi itibarı ile Sanayi Bakanlığı tarafından Tasarım Merkezi olarak onaylanmıştır.